Rotary yra pasaulinė organizacija, įvairių profesijų atstovus burianti į lokalius klubus. Rotary remia aukštos moralės standartus, padeda stiprinti geros valios siekius bei taiką pasaulyje. Šiandien organizacija vienija per 1,2 milijonus rotariečių, susibūrusių į 32.000 klubų daugiau kaip 200 pasaulio šalių ir geografinių regionų. Lietuvoje veikia 52 Rotary klubai su per 1500 narių.
Šiemet savo 15-ajį gimtadienį švęsiantis „Vilniaus tarptautinis“ Rotary klubas (VIRC.lt) vienija per 50 lietuvių ir sostinėje gyvenančių užsieniečių. Klubas yra inicijavęs tokias ilgalaikes programas kaip jaunimo stovyklos „Rotary vasara“ (vyksta kasmet nuo 2009 m.), mentorystę „Rotary akademija“ (vyksta kasmet nuo 2008 m.), kartu su partneriais parėmęs Lietuvos ligonines (2010 ir 2012-2014), mūsų mokyklą – Vilniaus technologijų mokymo ir reabilitacijos centrą (2007 ir 2017m.).
Paskutinysis bendras mūsų mokyklos ir “Vilniaus Tarptautinio” Rotary klubo projektas – naujos konditerijos klasės įrengimas. Konditerinė erdvė sudaryta iš konditerijos cecho ir teorijos klasės. Konditerijos ceche būsimieji virėjai galės vystyti praktinius žaliavų paruošimo, tešlų užmaišymo, pusgaminių formavimo, gaminių kepimo, apipavidalinimo, bei kreminių gaminių gaminimo įgūdžius. Teorijos klasėje jie įgaus žinių apie pagrindines žaliavų rūšis, kokybės rodiklius, saugojimo sąlygas ir terminus, bei išmoks naudotis technologinėmis kortelėmis ir informacinės technologijos priemonėmis. Be profesijos, Centre mokiniai taip pat formuoja bei plėtoja bendrąsias žmogaus savybes: iniciatyvumą, kūrybiškumą, atsakomybę už atliktą darbą, drausmingumą, gebėjimą dirbti komandoje ir kt.
Konditerinės erdvės remontą atliko Centro mokytojai ir mokiniai – staliai ir apdailininkai, o įrengimą parėmė Rotary klubas „Vilnius International“ („Vilniaus tarptautinis“). Rotariečiai nupirko naujos įrangos (tešlos maišyklę, viryklę, šaldytuvą) ir baldų daugiau nei už 5000 Eur, Olandijoje surinko naudotos įrangos (pvz.: konvekcinę krosnį, įrengimą tešlai kočioti, virtuvinių baldų), bei padengė dalį įrangos montavimo darbų. Įrangą iš Olandijos nemokamai atgabeno Raimondas Vėlavičius, įmonės UAB “ALTA transportas” vadovas.
Partnerystė tarp VTMRC ir Rotary užsimezgė 2007 m., kai Vilniaus Tarptautinio ir Švedijos Strängnäs klubų rotariečiai parėmė centrą įranga stalių dirbtuvėms (7 staklės), siuvimo klasei (26 siuvimo mašinos), virėjų klasei (4 viryklės, 3 šaldytuvai, virtuvinių baldų ir smulkios įrangos) už beveik 60 tūstančių eurų.
Mūsų Centras  rengia virėjus, leidybos darbuotojus, dailiųjų rankdarbių gamintojus, siuvėjus, stalius bei statybininkus-apdailininkus. Mokykla kasmet darbo rinkai paruošia apie 40 jaunuolių su specialiais poreikiais.
Centre išugdytų mokinių istorijos:
  • Virėja Anželika Vasilevskaja (mokyklą baigė 2015 metais). Aktyviai dalyvavo renginiuose ir konkursuose mokykloje ir už jos ribų (pvz.: 3 vieta nacionaliniame virėjų profesinio meistriškumo konkurse 2014 m.).  Paskutiniame kurse savo įgūdžius šešias savaites tobulino kavinėje Vokietijoje (padėjo gaminti šaltus užkandžius, karštus mėsos ir žuvies patiekalus bei desertus), o vėliau praktiką tęsė UAB ,,Lietuva Rimi‘‘ gamybos ceche Vilniuje (gamino salotas, kepė žuvį bei kitus pusgaminius, virė šaltieną, puošė ir ruošė gaminius prekybai). Rimi gamybos vadovė buvo patenkinta jos darbu ir pakvietė dirbti baigus mokyklą.
  • Virėjas Giedrius Mitkevičius (mokyklą baigė 2014 metais), aktyviai dalyvavo užklasinėje veikloje (pvz.: 2 vieta piešinių konkurse ” STOP AIDS‘2013”), paskutiniame kurse stažavosi Vokietijos Šverino miestelyje ir „Can can“ picerijoje Vilniuje, kur sėkmingai įsidarbino baigęs mokyklą.
  • Leidybos darbuotojas Darius Bochdzevičius (mokyklą baigė 2015 metais) po atliktos praktikos sėkmingai įsidarbino skaitmeninės spaudos įmonėje UAB “Miranda Design Solutions”.
  • Dailiųjų rankdarbių gamintoja Jolanta  Burauskaitė (mokyklą baigė 2013 metais): http://ec.europa.eu/social/main.jsp?catId=668&langId=lt&videosId=2637