gyvenimas_logo

Atrinkti projekto Nr. LLP-LdV-IVT-2013-LT-0854 „Virėjų profesinių įgūdžių tobulinimas Vokietijos virtuvėje“ dalyviai ir lydintieji.

Dalyvių sąrašas:
Aksana Kertenienė
Audronė Kirilovienė
Edita Šileikienė
Rima Vansevičienė
Giedrius Mitkevičius
Sandra Janušauskaitė
Vita Vrubliauskaitė
Aurelija Jakimavičiūtė
Arūnas Kulieša
Karolina Kelpšaitė

Dalyvius lydės ir prižiūrės  pedagogai:  A. Reinienė,  I. Jankevičienė, V. Lagauskienė, R. Saulienė, besikeičiantys po 2 kas tris savaites.

 

 Projekto partnerių viešnagė

gyvenimas_logoGruodžio 2 d. Centre viešėjo Leonardo da Vinci programos mobilumo projekto „Virėjų profesinių įgūdžių tobulinimas Vokietijos virtuvėje“ partneris, priimančiosios organizacijos Salo + Partner Berufliche Bildung GmbH vadovas Olaf Buss ir tarptautinių projektų direktorius Sulev Kohjus. Svečiai susitiko su projekto darbo grupe, dalyviais, diskutavo projekto vykdymo klausimais.

DSC02116 DSC02120

Projekto dalyviai ruošiasi stažuotei

gyvenimas_logoNuo 2013 m. liepos 1 d. pradėtas įgyvendinti Leonardo da Vinci programos mobilumo projektas „Virėjų profesinių įgūdžių tobulinimas Vokietijos virtuvėje“ Nr. LLP-LdV–IVT-2013-LT-0854, kurio tikslas – padidinti jaunuolių su klausos negale, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių,  profesinę kompetenciją, didinti jų konkurencingumo ir integracijos į Lietuvos ir ES darbo rinką galimybes. Projekte dalyvauja 10 mokinių, kurie balandžio 12 d. išvyksta į 6 savaičių stažuotę Vokietijoje, Šverino mieste.  Šiuo metu dalyviai aktyviai ruošiasi vizitui, lanko pedagoginio, kalbinio ir kultūrinio parengimo kursus.

Kovo 12 d.  VTMRC lankėsi projekte dalyvaujančios priimančiosios organizacijos  Salo+ Partner direktorius Olaf Buss.  Tai jau antras partnerio vadovo susitikimas su projekto dalyviais, kurio metu  aptarti praktikantams keliami reikalavimai Vokietijos įmonėse, pasiruošimo tolimai kelionei aspektai, kiti projekto įgyvendinimo klausimai.

Susitikimas praėjo prasmingai, dalyviai sužinojo daug naudingos informacijos. Svečias su dalyviais atsisveikino iki susitikimo Šverine.

 Projekto veikla yra finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas ir finansuoja Europos Komisija.

 

gyvenimas_logo       Informacija dėl stažuotės dalyvių pasikeitimo

Pasikeitė  Leonardo da Vinci programos mobilumo projekto Nr. LLP-LdV–IVT-2013-LT-0854 „Virėjų profesinių įgūdžių tobulinimas Vokietijos virtuvėje“ stažuotės dalyviai.  Vietoj Editos Šileikienės į stažuotę Vokietijoje vyksta Marina Sapko, virėjo mokymo programos III k. mokinė.

 

gyvenimas_logoBaigėsi ES Leonardo da Vinci programos mobilumo projekto „Virėjų profesinių įgūdžių tobulinimas Vokietijos virtuvėje“ Nr. LLP-LdV-IVT-2013-LT-0854 gamybinės praktikos vizitas. Gegužės 24 d.  iš šešių savaičių stažuotės Vokietijoje grįžo virėjo specialybės mokiniai, tobulinę savo profesinę kvalifikaciją Šverino m. visuomeninio maitinimo įmonėse.

 

 

 

gyvenimas_logo     Baigiamasis projekto renginys

Įgyvendintas Europos Komisijos finansuotas Mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci paprogramės mobilumo projektas “Virėjų profesinių įgūdžių tobulinimas Vokietijos virtuvėje“ Nr. LLP-LdV-IVT-2013-LT-0854.

Vokietija, Šverinas, Salo, praktika – šie žodžiai jau seniai skamba mūsų centro bendruomenėje. Tačiau kiekvienais metais vis nauja mokinių grupė šiuos žodžius išgyvena ir įprasmina naujai savaip.

Po varginančios 18 valandų kelionės autobusiuku iš Vilniaus, mus, lydinčiuosius bei trečio kurso 10 virėjų praktikantų, pasitiko modernus Salo internato kompleksas glūdintis  augmenijos apsuptyje. Pasikėlus į ketvirtą aukštą mūsų laukė erdvūs ir patogūs kambariai.

Pirmasis pirmadienio rytas mus nukėlė į miesto centrą. Išmokome naudotis itin patogiu viešuoju transportu – tramvajumi ir keliavome į nurodytas praktikos vietas. Bendravimas  su darbdaviais, darbo aplinka, visa šešių savaičių praktinė veikla maloniai nuteikė nuoširdžia, geranoriška, darbuotoją gerbiančia bei tausojančia nuostata.

Sušildė ne tik geras oras, tiesa, kartais prireikdavo ir striukių, bet ir paties Šverino miesto atmosfera. Šverino pilis-  hercogų rezidencija, pilį gaubiantys ištaigingi fasadai, parkas su kanalais, gėlynais. Sužavėjo šalia pilies prasidedantis Šverino senamiestis su puošniais namais. Džiugino kelionės į Hamburgą, į Vokietijos sostinę Berlyną, apsilankymas zoologijos sode, plaukimas laivu Šverino ežerais.

Praktiką Vokietijoje vainikavo vyr. mokytojos ir lydinčiosios Aušros Reinienės atvira pamoka bei vyr. socialinės pedagogės ir lydinčiosios Violetos Lagauskienės režisuotas, visai centro bendruomenei  bei centro svečiams skirtas renginys. Padėkos ir sveikinimo žodį tarė centro direktorė Ernesta Konovalčik, ataskaitą pateikė mokytoja metodininkė ir šio projekto kuratorė Jolanta Senkevič.  Vyr. mokytoja bei viena iš lydinčiųjų Irena Jankevičienė pasidžiaugė visapusiškai  prasminga praktine ir kultūrine veikla Vokietijoje. Trečio kurso virėjos praktikantės Aurelija Jakimavičiūtė  ir  Karolina Kelpšaitė papasakojo, parodė nuotraukų iš savo ir kitų mokinių darbo vietų, iš kultūrinių veiklų.  Viešnia iš Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų pasidžiaugė šio projekto suteikta patirtine nauda mūsų mokiniams, siekiantiems savojo profesinio tobulėjimo bei sklandesnio įsiliejimo į darbo rinką tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Renginyje buvo įteikti euro pasai, patvirtinantys įgytus mokinių profesinius įgūdžius Vokietijos  įmonėse. Renginio pabaigoje buvome pakviesti vokiškų patiekalų degustacijai, o taip pat buvome pakalbinti surdologijos centro direktorės Nijolės Krasniauskienės apie vokiškų patiekalų specifiką, jų gamybą bei mitybos tradicijas.

Praktikos Vokietijoje įspūdžiais pasidalino vyr. spec. pedagogė ir grupės lydinčioji Rasa Saulienė

Renginio akimirkas žiūrėkite čia…

Medžiaga atspindi dotacijos Gavėjo, bet ne Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį ir neatsako už medžiagos turinį ir už galimą informacijos panaudojimą